رد کردن لینک ها

شناخت انواع چوب – بلوط

بلوط قهوه ای:

بلوط قهوه ای بیشتر به بلوط انگلیسی یا گونه ای اروپایی معروف است .چوب بلوط با یک مدل قارچ آلوده شده است .که پس از برش و خشک شدن چوب، قارچ می میرد و یک سطح مقطع قهوه ای طلایی رنگ برجای می گذارد.این قارچ (fistulina hepatica) نام دارد.

بلوط قهوه ای که به اندازه بلوط معمولی رایج نیست و به نظر میرسد متقاضی زیادداشته باشد ، بنابراین قیمت آن زیاد است.قیمت هایی که برای بلوط قهوه ای وارداتی در ایالات متحده هست حتی بالاتراست. با این وجود ، بسیاری از مردم مایل به پرداخت حق بیمه برای غنای ظاهری بلوط قهوه ای هستند.

بلوط قرمز:

رنگ / شکل ظاهری: چوب قهوه ای روشن تا متوسط است که معمولاً دارای گچ قرمز است.

دانه / بافت:دانه مستقیم ، دارای بافتی درشت و ناهموار است. منافذ آنقدر بزرگ و باز هستند که گفته می شود به انتهای ریشه می رسد.به این علت است که در مصارف صنعتی انتهای الوار را رنگ می کنند.

دانه انتهایی: حلقه ای متخلخل ؛ 2 – 4 ردیف منافذ بزرگ ، منافذ کوچک متعدد دیرگل در آرایش شعاعی ؛ تایلوس غایب است؛حلقه های رشد مشخص پرتوهای بزرگ و قابل مشاهده بدون لنز. پارانشیم آپوتراکیال در مجموع منتشر می شود )چشمه های چوب(.

مقاومت در برابر پوسیدگی: از نظر مقاومت در برابر حشرات ضعیف و مقاوم دربرابر پوسیدگی است. در تماس با آب لکه ها ایجاد می شود )خصوصاً در امتدادنواحی(بلوط های قرمز سطح پوسیدگی و مقاومت در برابر پوسیدگی را ندارندکه بلوط های سفید دارند.

کارایی: با ابزار دستی و ماشین آلات نتایج خوبی می دهد. ابزار خوری خوبیدارد ، و در نتیجه ثبات ابعادی متوسط ، به ویژه در تخته های فلزی. می تواندبا آهن واکنش نشان دهد )به خصوص در حالت خیس( و باعث ایجاد لکه و تغییر رنگ شود. به بخار شدن پاسخ می دهد.

بو: دارای بوی جذابی است.

پایداری: این گونه چوب در ضمیمه های CITES یا در فهرست قرمز گونه های در معرض تهدید IUCN ذکر نشده است.

موارد معمول: کابینت ، مبلمان ، روکش داخلی ، کفپوش و روکش.

نظرات: مسلماً محبوب ترین چوب سخت در ایالات متحده ، است در بسیاری از خانه ها منظره ای فراگیر دارد. حتی بسیاری از سطوح چوبی وینیل / تقلیدی چاپ شده اند تا شبیه بلوط قرمز باشند. بلوط قرمز ، سخت ، محکم و با قیمت متوسط ​​ارزش استثنایی برای کارگران چوب ارائه می دهد و این توضیح می دهد که چرا از آن در ساخت کابینت و مبلمان بسیار استفاده می شود.

بلوط سفید:

چوب تقریباً سفید تا قهوه ای روشن است که معمولا”دارای گچ زیتون است.

دانه / بافت: دانه مستقیم ، دارای بافتی درشت و ناهموار است.

دانه انتهایی: حلقه ای ناهمگون است.مقاومت در برابر پوسیدگی: دارای امتیاز بسیار بادوام است. که اغلب در ساخت قایق و برنامه های همکاری تنگ مورد استفاده قرار می گیرد.

کارایی: با ابزار دستی و ماشین آلات نتایج خوبی می دهد. ابزار خوری خوبیدارد ، و در نتیجه ثبات ابعادی متوسط ، به ویژه در تخته های فلزی. می تواندبا آهن واکنش نشان دهد )به خصوص در حالت خیس( و باعث ایجاد لکه و تغییر رنگ شود. به بخار شدن پاسخ می دهد.

بو:دارای بوی جذابی است.

آلرژی / مسمومیت: اگرچه واکنش های شدید کاملاً غیرمعمول است ، اما بلوط به عنوان یک ماده حساس کننده گزارش شده است. معمولاً بیشتر واکنشهای شایع شامل سوزش چشم و پوست و همچنین علائم مشابه آسم می باشد.

پایداری: این گونه چوب در ضمیمه های CITES یا در فهرست قرمز گونه های در معرض تهدید IUCN ذکر نشده است.

موارد معمول: کابینت ، مبلمان ، روکش داخلی ، کفپوش ، قایق سازی ، بشکه و روکش. بلوط سفید قوی ، زیبا ، مقاوم در برابر پوسیدگی ، کار با آن آسان و مقرون به صرفه است ، که برای کارگران چوب ارزش استثنایی دارد. عجیب نیست که چوب در ساخت کابینت و مبلمان بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

چرا می خواهید بلوط قرمز را از بلوط سفید تشخیص دهید .در مورد دلایلی که شما می خواهید بین این دو تمایز قائل شوید ، بیشتر پاسخها در بالا توضیح داده شده است ، اما من این را بازگو می کنم :بلوط سفید در برابر پوسیدگی بسیار مقاوم تر است و برای کاربردهاینگهداری آب ، قایق سازی ، مبلمان فضای باز و غیره مناسب است . بلوط قرمز فقط باید برای قطعات داخلی مانند کابینت ، مبلمان داخلی ، کفپوش و … استفاده شود . بلوط سفید متراکم تر است ، در حالی که بلوط قرمز کمی سبک تر است و دانه های درشت تری دارد. بلوط سفید از چوب های گرانتر و کمیاب تر است ، که بلوط سفید از لحاظ قدمت از بلوط قرمز سابقه متفاوت تری دارد.

 

 

(بلوط سیاه): Black Oak

چوب بلوط سیاه که از آن به‌عنوان بلوط شرقی نیز یاد می‌شود، در منطقه آمریکای شمالی یافت می‌شود. بلوط سیاه دارای رنگ قهوه‌ای روشن تا متوسط است. این چوب بعضی اوقات می‌توانند با کمی تغییر در رنگ همراه باشند. این گیاه نسبتاً دارای بافت درشت و دارای منافذ متوسط و بزرگ است. این‌گونه از بلوط بوی عجیبی دارد و از آن برای ساخت لوازم چوبی داخل ساختمان استفاده می‌شود. برخی از رایج‌ترین کاربردهای بلوط سیاه شامل کف پوش، روکش، مبلمان است.

بلو بلوط:

رنگ / شکل ظاهری: دارای رنگ قهوه ای روشن تا متوسط است و دارای منافذ متوسط تا بزرگ و دانه ای نسبتاً درشت است.

مقاومت در برابر پوسیدگی: Bur Oak دارای مقاومت بسیار خوبی در برابرپوسیدگی است ، که البته در گروه بلوط ها تفاوت های زیادی دارد.

پایداری: این گونه چوب در ضمیمه های CITES ذکر نشده است و توسط IUCN گزارش شده است که گونه ای است که کمترین نگرانی را دارد.

به گفتگو بپیوندید

از ما بپرسید