رد کردن لینک ها

نمای کلاسیک لوکس با درب کلاسیک مهراز

درب ساختمان عنصر بسیار مهمی در طراحی داخلی و خارجی محسوب می شوند. درب‌ها علاوه بر وظیفه اصلیِ حفظ حریم و محل تبادل هوا و نور، وظیفه زیبایی و نقطه‌ی تکمیل کننده‌ی طراحی دکوراسیون هستند که معرف سبک خاص فضای ساختمان می‌باشند. درب ساختمان مانند یک اثر هنری در سبک کلاسیک عمل می‌کند و المان بسیار مهمی برای نمایش عظمت و اصالت سبک کلاسیک است. درب کلاسیک این توانایی را دارد که در طول سالیان دراز، نظر و سلیقه‌ی مخاطب را تامین کند و همواره اصیل و چشم‌نواز باقی بماند.

چوب، بهترین متریال برای درب کلاسیک

با توجه به قدمت استفاده از چوب برای در و دکوراسیون داخلیِ خانه‌ها، بهره بردن از چوب در طراحی داخلی ساختمان نشان از اصالت سبک طراحی دارد . با توجه به اینکه سبک کلاسیک به شدت پایبند به حفظ سنت می‌باشد، چوب، متریال مناسبی برای این سبک می باشد. نقش نگار طبیعی چوب یکی از زیباترین بافت های موجود در طبیعت بوده که همواره مورد پسند انسان است. چوب با امکان طراحی منحصربفرد، حکاکی‌های هنرمندانه، داشتن گره‌ها و بافت زیبا، همواره چهره‌ی جذاب و چشم‌نوازی به فضای ساختمان می‌دهد و با توجه به ریشه‌ی طبیعی خود همواره عظمت، زیبایی و تازگی خود را حفظ می‌کند. بنابراین چوب مرغوب طبیعی، با خاصیت منحصر‌به‌فرد بودن طبیعت خود، انعطاف فوق‌العاده، تامین‌کننده سلایق مختلف، گرمابخشی به فضا، وزن مناسب، تنوع‌پذیری، مقاومت ذاتی و قابلیت تغییر بعد از اجرا، متریال مناسب برای سبک خاص کلاسیک می‌باشد.

درب کلاسیک

ویژگی‌های درب کلاسیک

  1. ساخته شده با چوب

با توجه به ویژگی اصلی سبک کلاسیک که نمایش شکوه و عظمت ساختمان است، درب هم می‌بایست جلوه‌گر ابهت و زیبایی فضای ورودی و داخلی ساختمان باشد. همانطور که اشاره شد، بهترین متریال برای این منظور، چوب است. مناسب‌ترین چوب برای ساخت درب کلاسیک، چوب راش، بلوط و گردو می باشد. تلفیق چوب و همنشینی با متریال‌های دیگری مانند ورقه‌های طلا و شیشه، ترکیبی بی‌نظیر و چشم‌نواز ایجاد می‌کند.

  1. زیبایی و طراحی درب کلاسیک

درب کلاسیک زائیده ذهن خلاق طراح است که استاد کار مجرب با ظرافت و دقتی مثال‌زدنی آن را از میان چوب خام، به صورت اثری بی‌بدیل و معجزه‌ای منحصربفرد می‌آفریند. درب کلاسیک طرحی دقیق، متقارن و با شکوه دارد که در قالب چارچوبهایی با طرحواره‌ از ستون‌ها و سرستونهای اصیل و فاخر کلاسیک، قاب‌ها و زهوارهای ابزار خورده، منبت کاریها و برجستگی‌های ظریف و هنرمندانه در پناه رنگ‌های پتینه و پوششی در فضای ساختمان به نمایش در می‌آید.

 دستگیره درب های کلاسیک چوبی

در سبک کلاسیک، جزئیات بسیار حائز اهمیت هستند. برای یک درب با طراحی خاص، باید دستگیره‌ای متفاوت و ویژه در نظر گرفته شود. در این سبک بهره‌گیری از دستگیره‌های طلایی و کروم انتخاب مناسبی برای تکمیل زیبایی درب است. دستگیره‌های کلاسیک عموماً دارای قوس و جزئیات زیبا هستند و بر اساس طرح و کاربرد درب، انتخاب و ارائه می‌شوند.

  1. زهوار و قاب برجسته (قاب وتونیک):

درب‌های کلاسیک با بهره‌گیری از زهوار و قاب برجسته در طرح‌های متنوع، زیبایی خاص و گرمای ویژه‌ای را به فضای خانه هدیه می‌کند. استفاده از سایه های روشن وتیره رنگ آمیزی برجستگی قاب ها و یا زهوار برجسته در کنار چوب ، شکوه فضا را دو چندان می‌کند.

  1. ایجاد امنیت با حفظ کیفیت

قطعا ایجاد امنیت یکی از عملکردهای اصلی درب به شمار می رود . درب کلاسیکِ تمام چوب، علاوه بر زیبایی و منحصربفرد بودن، امنیت را هم تامین می‌کند. در حقیقت درهای تمام چوب کلاسیک با حفظ کیفیت و استفاده از چوب مرغوب و مقاوم، می‌تواند ایمنی ساختمان را فراهم کند.

 گونه‌های متفاوت درب چوبی؛ هنر ارائه شده از شرکت مهراز

هارمونی، عنصر زیبایی‌بخش دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک است. شرکت مهراز با تلفیق هنر و صنعت، عظمت و شکوه را به فضای خانه هدیه می‌کند. با طراحی و اجرای بی‌نقص و بی‌نظیر شرکت مهراز، می‌توان زیبایی و خاص بودن را تجربه کرد.

شرکت مهراز با سابقه طولانی مدت در بکارگیری از چوبهای مرغوب ، متنوع‌ترین درب‌های کلاسیک تمام چوب را با طرح‌های بی‌بدیل و  هنرمندانه ارائه می‌کند که متناسب با سطح سلیقه و انتظار مخاطبانِ خاص پسند است.

درب کلاسیک با چوب راش

درب ورودی

درب ورودی اولین چشم‌انداز از یک ساختمان است که توجه مخاطب را جلب می‌کند. ایده‌آل‌ترین درب ورودی، دربی است که علاوه بر وظیفه‌ی محافظت و تامین ایمنی، زیبایی منحصربفرد و جلوه‌گر سبک ساختمان باشد.

درب‌های کلاسیک با طرح‌های ظریف و منحصربفرد ، از انواع چوب بلوط و راش با ورقه‌های درخشان طلا، برجسته و چشم‌نواز می‌شوند و فراتر از زمان و مدهای روز، همواره ماندگار، اصیل و با شکوه باقی می‌مانند.

درب اتاق با کاربری غیر مسکونی

درب اتاق جزئی از مهمترین عناصر دکوراسیون داخلی است. درب های چوبی با توجه به بافت متنوع و طبیعی خود، هیچ گاه تکراری و یکنواخت نمی‌شوند و هر کدام به عنوان یک اثر منحصربفرد نمایان می‌شوند. شرکت مهراز متناسب با فضای مورد نظر و کاربری خاص آن، دربها را از طرحواره‌هایی برای نمایش سبک کلاسیک ارائه می‌کند. طرح قوس و ستون با جزئیات ظریف و زیبا، نقش‌های متقارن و برجسته‌سازی در پایه ستون و سرستون از جمله هنرهای بکار رفته در طراحی درب‌های کلاسیک است.

شرکت مهراز با استفاده از چوب های مرغوب با رنگهای متنوع و ترکیب با ورقه‌های طلا ، درب‌های کلاسیک که در نوع خود بی‌نظیر هستند را ارائه می‌کند.

درب ورودی منزل به سبک کلاسیک از جنس چوب راش

درب اتاق با کاربری مسکونی

درب تمام چوب بهترین انتخاب برای اتاقی به سبک کلاسیک است. چوب طبیعی با توجه به استحکام، عایق بودن، وزن مناسب و زیبایی خاص خود، یک گزینه عالی است که گرمابخش فضای خانه می‌شود. برای طراحی درب اتاق‌های یک خانه به سبک کلاسیک، شایسته است که از پیچیدگی و جزئیات کمتری استفاده کرد تا در کنار ظرافتها و طرح‌های زیبا، حس آرامش را به بیننده منتقل کند.

به گفتگو بپیوندید

از ما بپرسید